Chiar dacă titlul poate lăsa impresia unui material de PR, piaţa telefoniei mobile prezintă interes şi pentru utilizatorii de rând, nu doar pentru angajaţii marilor companii şi furnizori de servicii GSM. Mă refer aici la fanii diverselor branduri. Şi în România, ca de altfel în toată lumea, există fani ai unui anumit producător. La noi, dacă intri pe forumuri şi pe site-uri de specialitate este imposibil să nu remarci fanii Nokia, Sony Ericsson sau pe cei ai altor branduri. Aceştia vor fi interesaţi să vadă cum stă la nivel mondial producătorul lor preferat. Statistica globală În 2007 au fost vândute 1.15 miliarde de telefoane mobile. Comparativ cu 2006, când s-au vândut 990.9 milioane, în 2007 s-a înregistrat o creştere de 16%. Numai în ultimul trimestru (cea mai bună perioadă din an din punctul de vedere al vânzărilor) s-au vândut 330 de milioane. Datele studiului realizate de cei de la Gartner au în vedere ultimul trimestru al lui 2007. Cea mai mare parte din creştere a venit din Ch...
Wireless Data and Voice Communications Security Solutions